מצפה נמרוד

page-bg
page-frame

נמרוד שגב (נמרודי ) ז”ל

בן איריס ויחזקאל (חזי). נולד בראש פנה, ביום י”א בחשוון תשל”ח (23.10.1977). אח לאהוד. דור רביעי במושבה. למד בבית הספר היסודי על-שם וילקומיץ’ בראש פנה וסיים את חוק לימודיו בקריית החינוך על-שם אברט “אורט חצור הגלילית”.

נמרוד התגייס לצה”ל ביומו האחרון של חודש מרס 1996 ושירת בחיל השריון. לאחר השחרור למד במכללת הייטק בהרצליה, והוסמך כמהנדס מחשבים של חברת “מיקרוסופט”. עד יומו האחרון עבד בחברה בתפקיד בכיר. קסמו האישי, הנעימות והתבונה שהקרין הותירו חותם על כל מי ששהה במחיצתו ולו זמן קצר ביותר. עם היותו איש הייטק, אהב נמרוד את החיים הטובים, ואת החיים הפשוטים, הראשוניים, את החיבור לטבע, לשורשים ולנוף הולדתו.

נמרוד נישא לבחירת לבו איריס, וב-5.10.2003 חבקו השניים את בנם המשותף עומר.

במלחמת לבנון השנייה נקרא נמרוד לשירות מילואים ב”צו 8″, ועלה ללבנון עם טנק המרכבה שבו שימש כטען. ביום ט”ו באב תשס”ו (9.8.2006) נפל בקרב בדרום לבנון כשהטנק שלו, שחיפה על טרקטורים שסללו ציר תנועה חדש בכפר עייתה א-שעב, נפגע ממטען צד ומיד לאחר מכן ספג טיל נ”ט. מפיצוץ הטיל והתחמושת שהייתה בטנק נהרגו נמרוד וכל אנשי צוות הטנק.

נמרוד היה בן עשרים ושמונה בנופלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בראש פנה. השאיר אחריו רעיה, בן, הורים ואח. לאחר נפילתו הועלה לדרגת רב-סמל.

משפחתו הקימה לזכרו תצפית  נוף והנצחה באתר השחזור . http://roshpina.org/