סיפורי בתים ואתרים

page-bg
page-frame
רחוב החלוצים

רחוב החלוצים הוא הרחוב השני שהוקם בראש פנה , לאחר רחוב העליון , שבניית הבתים בו החלה בשנת 1882 . בתי רחוב החלוצים נבנו ביוזמה ומימון של פקידי הברון רוטשילד , כל משפחות האיכרים המייסדים עברו לגור בהם.

להמשך קריאה...
בית העלמין

סיפורי המתיישבים הראשונים במושבה גיא אוני שהפכה מאוחר יותר לראש פינה, מפארים את ספרי ההיסטוריה על המחלוקות, הקשיים ותהפוכות הגורל. מן החיפוש בפרוטוקולים ודפי נייר מצהיבים ניתן אמנם לדלות עובדות ועדויות על ימי ראשית ואחרית, אך לא פחות מכך ניתן ללמוד זאת מהכתובות החקוקות באבני המצבות שבבית העלמין. כך, חלקה מעל חלקה, קבוצה לצד קבוצה, מספר בית הקברות של ראש פינה את סיפורי ההתיישבות, המלחמה ודברי ימיה של המושבה

להמשך קריאה...
הבית האמריקאי

בית בן שתי קומות בקצהו הצפוני של רחוב העליון.שריד של הכפר הערבי ג'עוני שנפרש על מורד ההר מעליו . הבית נבנה על ידי ערבי עשיר שחי באמריקה , ומכאן שמו .הבית בנוי אבני בזלת שחורות עם עטורים של אבן גיר בהירה.

להמשך קריאה...
בית הנגר

הבית שוכן בקצה הצפוני של רחוב החלוצים ואם נמשיך עוד מספר צעדים במעלה הרחוב מעליו , נגיע לתצפית על הנוף המדהים של העמק שממזרח והרי הגולן.

להמשך קריאה...
בית המתיישב

מהבתים שנבנו ברחוב העליון על ידי העולים מרומניה בשנת 1883.הבית שוקם על ידי העמותה לשחזור ראש פנה. הוא מאפיין את בתי הראשונים שנבנו צמודים האחד לשני . חלקם הפונה לרחוב שימש למגורי המשפחה ובחלק האחורי שוכנו בעלי החיים ומחסנים חקלאיים.

להמשך קריאה...